کمپرسور

کمپرسور

کمپرسور ماشینی است که برای افزایش فشار هوا یا گازهای دیگر را مورد استفاده قرار می گیرد. دسته بندی انواع کمپرسور را در زیر مشاهده می نمایید.

کمپرسورهای جابجایی مثبت

کمپرسورهای رفت و برگشتی و کمپرسورهای دورانی جز کمپرسورهای جابجایی مثبت می باشند. اساس کار در این نوع کمپرسورها بر کاهش فضای شامل هوا و در نتیجه افزایش فشار آن می باشد. در واقع با کم شدن حجم هوا فشار آن افزایش می یابد.

کمپرسورهای جریان سیالی (گریز از مرکز)

این کمپرسورها با شتاب دادن به هوا و افزایش انرژی جنبشی آن موجب افزایش فشار هوا می شوند.

کمپرسور پیستونی

ساختمان این کمپرسورها مشابه موتور اتومبیل می باشد. به عبارت دیگر از یک پیستون که داخل سیلندر به حرکت در می آید تشکیل شده است. با چرخش شاتون پیستون داخل سیلندر به سمت بالا و پایین حرکت می کند. هنگام پایین آمدن دریچه ی مکش باز شده و هوا به داخل سیلندر مکیده می شود و با بالا رفتن پیستون هوا فشرده شده و از طریق دریچه ی ارسال خارج می شود.

کمپرسورهای پیستونی دوط بقه یا چند طبقه با خنک کاری داخلی به منظور جلوگیری از افزایش بیش از حد دما توسعه یافته اند. این کمپرسورها قابلیت تولید فشار بالاتری نسبت به کمپرسورهای یک طبقه دارند.در شکل زیر نحوه ی کارکرد این کمپرسورها را ملاحظه میفرمایید.

محدوده ی کاری بهینه برای کمپرسورهای رفت و برگشتی ( پیستونی و دیافراگمی) به شرح زیر است:

یک مرحله ای        تا۴بار

دومرحله ای         تا ۱۵بار

سه یا چند مرحله ای  بیش از ۱۵ بار

البته محدوده های زیر نیز قابل دستیابی بوده ولی اقتصادی نمی باشد:

یک مرحله ای       ۱۲ بار

دومرحله ای         تا ۳۰بار

سه یا چند مرحله ای  بیش از ۳۰بار

کمپرسور دیافراگمی

این نوع کمپرسورها در گروه کمپرسورهای پیستونی قرار می گیرند. تنها تفاوت این نوع با انواع دیگر پیستونی در این است که فضای کمپرسور توسط یک دیافراگم از پیستون جدا شده است. این امر باعث می شود که روغن با هوای فشرده مخلوط نشودو چنین هوای فشرده ای برای صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی مناسب می باشد.

کمپرسورهای دورانی

کمپرسورهای دورانی از یک قسمت دوار به منظور برای افزایش فشار هوا بهره می برند. به این ترتیب که هوا بین دو قطعه محبوس شده وفضای بین دو قطعه به صورت مداوم کاهش می یابد.

کمپرسور تیغه ای ( پره ای ، Vane )

مطابق شکل زیر دهانه ی ورودی در جایی قرار گرفته که حجم کمپرسور زیاد است  و دهانه ی خروجی در جایی که حجم کمپرسور کم می باشد مستقر شده است. با چرخش شفت متصل به روتور تیغه ها تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز به بیرون پرتاب شده و فضای مکش و ارسال شکل می گیرد. فضای کمپرسور از دهانه ی ورودی به سمت دهانه ی خروجی به طور پیوسته کاهش می یابد. این کاهش فضا موجب فشرده شدن هوا می گردد.

کمپرسور حلزونی ( Screw )

این کمپرسور تشکیل شده از دو پیچ حلزون که در جهت عکس یکدیگر دوران کرده و با یکدیگر در تماس اند. درگیری پروفیلهای دو پیچ حلزون موجب جاری شدن هوا و فشرده شدن آن می گردد.

کمپرسور روتس

در این کمپرسورها روتورها با هم تماس نداشته در نتیجه مقداری لغزش وجود خواهد داشت. مقدار این لغزش با افزایش فشار خروجی بیشتر می گردد. بنابراین این کمپرسورها برای دستیابی به بیشترین بازده با حداکثر سرعت کار می کنند. فشار ۳/۱۷ بار با این نوع کمپرسورها قابل دستیابی می باشد.

کمپرسورهای جریان سیالی

این کمپرسورها برای مصارف با حجم هوای بالا مناسب می باشند. این کمپرسورها در دو نوع محوری و شعاعی ساخته می شوند. با چرخش این کمپرسورها هوا با عبور از روی پره ها شتاب گرفته و انرژی جنبشی آن افزایش می یابد. و بدین ترتیب فشار هوا افزایش می یابد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *